Chirurgicky precizní čištění továrny na chirurgické materiály

Úvodní stránka | Chirurgicky precizní čištění továrny na chirurgické materiály

Chirurgicky precizní čištění továrny na chirurgické materiály
Publikováno: 17. září 2021 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Naše další čisticí mise nás zavedla do Havířova a tentokrát to při čištění chtělo doopravdy chirurgickou preciznost. Našim úkolem bylo zbavit nečistot komory, ve kterých se sterilizuje zdravotnický materiál ještě před tím, než putuje na operační sály nemocnic.

Všechny zdravotnické pomůcky, které v havířovském závodě Mölnlycke vyrobí, vjíždějí na dřevěných paletách do útrob desinfekčních komor, kde působením ethylenoxidu (C2H4O) a podtlaku dochází k jejich sterilizaci Zdravotnický materiál pak opouští komory dokonale dezinfikovaný, ale postupně za sebou zanechává nečistoty ( z palet na kterých je zdravotnický materiál uložen ), které je potřeba alespoň dvakrát ročně odstranit. A to byl náš úkol.

Vlivem silné desinfekce a následného podtlaku se na stěnách komor usazuje prach a na zemi se hromadí třísky a smůla z palet. Prach a třísky se dají snadno odsát vysavačem, to jsme taky udělali. Horší je to s pryskyřicí. Jediným způsobem, jak se ji zbavit, je čištění suchým ledem. Od partnerské společnosti Pamech.pl jsme si proto vypůjčili stroj na čištění suchým ledem včetně odborného dozoru a do zaschlé smůly jsme se společně pustili. Po odstranění nánosu pryskyřice jsme ještě museli komoru znova vysát a následně umýt antistatickými prostředky a antistatickými útěrkami.

S vědomím toho, že tady vznikají pomůcky, které pak zachraňují životy, jsme s chirurgickou přesností vyčistili každý milimetr sterilizačních komor. A i když jsme se hodně nadřeli, z výsledku jsme měli opravdovou radost. A radost měl i zadavatel, což je pro nás vždycky ta nejlepší zpráva.

Mise: Čištění sterilizačních komor v závodě na chirurgické sety

Technika: Čištění suchým ledem

Další články

Dočetli jsme se o nás

16. dubna 2024, Jiří Swaczyna