Čištění suchým ledem: Rychlá a neinvazivní metoda v boji se špínou

Úvodní stránka | Čištění suchým ledem: Rychlá a neinvazivní metoda v boji se špínou

Čištění suchým ledem: Rychlá a neinvazivní metoda v boji se špínou
Publikováno: 25. května 2022 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Nečistoty v průmyslu jsou často pořádně zažrané, proto neustále hledáme nové způsoby, jak s nimi zatočit. Čištění suchým ledem je inovativní technologie, která nám dovoluje zlikvidovat velkou špínu z výrobních linek, strojů nebo forem v rekordním čase. Pro tyto účely využíváme speciální přístroje dánské firmy Intelblast.

Proces čištění připomíná pískování, ale čistícím médiem je suchý led (CO2) stříkaný pod vysokým tlakem. „Proces je neinvazivní – šetrný pro čištěné povrchy, ekologický a nezanechává odpad,“ přesvědčoval nás pan Tomasz Rygalik zástupce Pamech, oficiálního distributora Intelblast, během prezentace přístrojů. V praxi se pak ještě ukázalo, že tato technologie nám dává dosud nedosažitelnou přesnost čištění a ve srovnání s tradičními metodami průmyslového čištění šetří čas i námahu. Navíc je přístroj mobilní a soběstačný.

S přístrojem se tak dokážeme dostat téměř kamkoliv, proto je technologie čištění suchým ledem použitelná ve všech odvětvích průmyslu – petrochemickém, potravinářském, automobilovém atd. Právě v těchto odvětvích čím dál více firem přechází z ručního a chemického čištění na čištění suchým ledem.

Pokud i vy hledáte rychlý, účinný, ekologický a neinvazivní způsob na špínu, ozvěte se nám. Vyčistíme to jako nikdo před námi.

Další články

Dočetli jsme se o nás

16. dubna 2024, Jiří Swaczyna