Čištění v OZO Ostrava: Stoletý prach zmizel za dva dny

Úvodní stránka | Čištění v OZO Ostrava: Stoletý prach zmizel za dva dny

Čištění v OZO Ostrava: Stoletý prach zmizel za dva dny
Publikováno: 16. listopadu 2022 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Vyhrané výběrové řízení nás tentokrát zavedlo do OZO Ostrava, konkrétně do haly č. 2, kde se drtí a mele směsný odpad. Naším úkolem bylo zbavit prachu jak techniku a stroje, tak stěny haly, jeji konstrukci a světlíky. Utírání prachu doma znamená přejet párkrát vlhkým hadrem sem a tam po nábytku. Zbavení se prachu v OZO Ostrava je ale činnost mnohem větších rozměrů. S vlhkým hadrem byste nepochodili. Chce to kompresory, plošiny a dva týmy odhodlané stihnout všechno včas.

Na odprašovací misi jsme nastoupili v sobotu v 7:00. Původně jsme plánovali prach vysát, ale při pohledu na místy až dvaceticentimetrové nánosy prachu, který byl usazený ve výškách až 20 metrů, jsme hned pochopili, že na ten z našeho pohledu stoletý prach budeme muset jinak. Na plošinách jsme vyjeli do výšky a pěkně odshora dolů jsme začali prach sfoukávat stlačeným vzduchem pryč. Dva týmy jely na dva kompresory až do devíti hodin do večera. Chtěli jsme si totiž udělat časovou rezervu na nedělní finální úklid.

Věděli jsme, že v pondělí brzy ráno musí dělníci nastoupit do čistého, proto jsme druhý den začínali zase brzy. Od sedmé odprašování a pak po sobě ještě uklidit. Technika čištění byla stejná. Rychlost díky zkušenostem z předchozího dne ještě vyšší. V 17:30 jsme měli hotovo, včetně finálního úklidu. Unavení, ale šťastní jsme nemohli uvěřit tomu, jak hala po dvou dnech prokoukla. A koukali i pánové z vedení OZO Ostrava, kteří předávací protokol plně akceptovali.

 

Mise: Odstranění prachu v hale OZO Ostrava

Technika: Plošiny a kompresory