Čistíme tam, kam se jiní bojí jen vstoupit

Úvodní stránka | Čistíme tam, kam se jiní bojí jen vstoupit

Čistíme tam, kam se jiní bojí jen vstoupit
Publikováno: 24. září 2020 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Jsme posedlí čistotou a neodradí nás ani ta nejodolnější špína. Nebojíme se výšek ani velké hloubky. Občas za nečistotami šplháme, jindy je třeba se k nim doplazit. Tentokrát jsme museli slanit.

Čekala nás cesta na samé dno sila na uhlí. V horní části jsme silo otevřeli, nechali pořádně odvětrat a začali se postupně spouštět dolů. Zatím nic neobvyklého ani zvlášť nebezpečného. Jen hodně nepříjemný zápach a nesnesitelné horko.

V silech se ale občas drží CO2 a další nebezpečné plyny, které vás mohou během několika vteřin otrávit. Ztvrdlé uhlí, které ulpělo na stěnách, jinak než lopatou a krumpáčem prostě odstranit nejde. U toho sem tam můžou lítat jiskry, takže hrozí výbuch. Proto se většině firem do takových zakázek nechce.

Ani my se zbrkle nepouštíme do práce a i před tímto čištěním jsme střízlivě zhodnotili všechna rizika. Na prvním místě je totiž bezpečnost. Až potom zakázka.

S potřebným nářadím a plynovým detektorem k tomu jsme se dali do práce, abychom v co nejkratším čase mohli odevzdat vyčištěné silo dalšímu spokojenému zákazníkovi.

Mise: Čištění sila na uhlí
Technika: Manuální odstranění uhlí lopatou a krumpáčem
Čas: dle obtížnosti