Je větší dřina vyčistit a vymalovat 2 700 m², nebo vyhrát Wimbledon?

Úvodní stránka | Je větší dřina vyčistit a vymalovat 2 700 m², nebo vyhrát Wimbledon?

Je větší dřina vyčistit a vymalovat 2 700 m², nebo vyhrát Wimbledon?
Publikováno: 2. srpna 2023 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Češka Vondroušová letos v Londýně bojovala o svůj wimbledonský triumf přesně 7 dnů. Náš boj s nečistotami v ostravské průmyslové hale, ve které se běžně opravují vagóny, trval dnů jenom 5. A to jsme hráli na podstatně větším hřišti. Odprášit, vysát, vymalovat a uklidit jsme měli 2 700 m², což odpovídá rozloze celých 13 tenisových dvorců.

V tenisovém kalendáři znamenal první červencový týden start Wimbledonu. V našem kalendáři byl ve znamení zakázky, kterou jsme realizovali v PKP CARGO INTERNATIONAL a.s. Vyhrané výběrové řízení pro nás znamenalo čištění a výmalbu haly OV2 Zárubek včetně dílenských prostor, kanceláří a sociálního zařízení. Utkat jsme se tedy měli hned s několika soupeři.

Nejprve nás čekal prach a nečistoty. Odprášit a vysát jsme museli stěny, stropy, svítidla, jeřáby, pracovní lávku, rozvody elektřiny i vody a topná tělesa. Pak přišel druhý, nejobávanější soupeř – výmalba stěn klasickou bílou interiérovou barvou. S touto činností jsme se v naší profesionální kariéře střetli poprvé, ale i zápas s malířskou štětkou v ruce pro nás naštěstí skončil vítězně. Na řadu přišlo mytí oken z obou stran a pak už zbývalo jen finální utkání v podobě úklidu podlah, vrat a vybavení po malování.

Po 5 dnech a 60 hodinách v zápřahu bylo vítězství naše. Ale dalo nám to pořádně zabrat, to se musíme přiznat. Je tedy větší dřina vyčistit a vymalovat 2 700 m2, nebo vyhrát Wimbledon? Těžko říct. Průmyslové čištění a tenis jsou dva úplně rozdílné světy. Každopádně úpřímnou radost z dobře odvedené práce můžete prožívat jak v našem oboru, tak v tenise.

Další články

Dočetli jsme se o nás

16. dubna 2024, Jiří Swaczyna