Sladké mámení z Petřvaldu aneb odprašování závodu na cukrovinky

Úvodní stránka | Sladké mámení z Petřvaldu aneb odprašování závodu na cukrovinky

Sladké mámení z Petřvaldu aneb odprašování závodu na cukrovinky
Publikováno: 24. ledna 2022 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Sladká vůně cukrovinek nás tentokrát zlákala do Petřvaldu. Ve výrobním závodě The Candy Plus Sweet Factory, s.r.o. vznikají gumoví medvídci pro celý svět a vyrábí se tu i legendární česká žvýkačka Pedro. Naším úkolem však nebylo mlsání, ale čištění.

Objednávku na odprašování všech výrobních a technologicky strategických prostor, které jsou nejnáchylnější na kontaminaci, jsme odbrželi na konci listopadu 2021. The Candy Plus Sweet Factory ale měli dvě podmínky: vysavač s ATEX certifikací a termín provedení práce v době vánoční odstávky závodu od 22. 12. 2021 do 2. 1. 2022. Vysavač problém nebyl, protože celkem nedávno jsme náš úklidový arzenál rozšířili o výkonný průmyslový vysavač Evotec. Jen konec roku jsme původně plánovali nepracovní. Zákazka pro tak významného klienta pro nás ale byla lákavější, než vidina gauče, cukroví a pohádek v TV, a hned 22. prosince jsme šli na věc.

Cílem bylo zbavit cukrového a moučného prachu nejenom všechny stroje a zařízení, ale i ventilátory, kabelové lávky a potrubí, které vede často ve výškách. Nutná tedy byla nůžková plošina, průmyslový vysavač s certifikací ATEX a sací trubice s koncovkami, splňující stejnou normu. Aby nám to odsejpalo, provádělo práci střídavě 6 zaměstnaců v režimu 4 odsávají, 2 odpočívají. A jelikož jsme práci odevzdávali s předstihem, ukázala se tato dělba práce jako velice funkční.

Vedení závodu si bez výhrad převzalo předávací protokol a my doufáme, že si nás na odprašování, čištění suchým ledem, vysokotlaké čištění, tryskání nebo práci ve výškách či hloubkách v budoucnu zase zavolají.

Mise: Odprašování výrobních a technologicky strategických prostor
Technika: Nůžková plošina, průmyslový vysavač s certifikací ATEX a sací trubice s koncovkami, splňující stejnou normu

Další články

Dočetli jsme se o nás

16. dubna 2024, Jiří Swaczyna