Z výmalby haly byl tetris s plošinou ve 14 m nad zemí

Úvodní stránka | Z výmalby haly byl tetris s plošinou ve 14 m nad zemí

Z výmalby haly byl tetris s plošinou ve 14 m nad zemí
Publikováno: 3. června 2024 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Znáte to… Zběsile otáčíte padající kostičkou, abyste ji perfektně vtěsnali do připravené škvírky. Tak nějak to vypadalo při naší poslední zakázce. Jen ty škvírky byly zoufale malé a tou kostičkou byla poměrně neohrabaná kloubová plošina. S ní jsme se pak museli mezi technologii a závěsy světel proplétat až ke stropním nosníkům haly. Výmalba ve výrobním závodě firmy Benteler Automotive SK s.r.o. byl prostě tetris.

Na papíře to vypadalo jednoduše: odprášit a očistit betonové nosníky haly a natřít je bílou barvou. V praxi to ale bylo o něco komplikovanější. Pracovat jsme totiž mohli jen o víkendech, kdy měl být zastavený provoz. Měl… V reálu jsme se stejně pořád vyhýbali technice. Výroba má holt vždycky přednost. Zapůjčené plošiny nás navíc první dva týdny docela zlobily. Buď nefungovaly, jak měly, nebo nevydržela kapacita baterie, nebo prostě nebyly technicky způsobilé pro naši mravenčí práci ve výškách.

Ono se to řekne, vymalujte. Ale vystoupat s plošinou do výšky 14 metrů a vyhnout se veškeré technologii a všem možným závěsům světel byl docela oříšek. Občas jsme se i hodinu dostávali k místu, abychom ho za 5 minut natřeli. Pak jsme se stejnou cestou hodinu vraceli dolů. Hlavně nepoškodit techniku! Klientovu ani naši.

Byl to prostě tetris. Občas trochu nervák. Někdy pořádná piplačka. Ale ta dřina za to stála. Původně jsme zadavatele přemlouvali, aby se nosníky nenatíraly, jen odprášily, ať vynikne beton a jeho syrová krása. Dnes ale víme, že by to byla chyba. Hala se zářivě bílými stropními nosníky vypadá prostě „WOW“.

Další články

Dočetli jsme se o nás

16. dubna 2024, Jiří Swaczyna