Proč je důležité čištění odkalovacích nádrží chladících jednotek

Úvodní stránka | Proč je důležité čištění odkalovacích nádrží chladících jednotek

Proč je důležité čištění odkalovacích nádrží chladících jednotek
Publikováno: 10. prosince 2020 | Autor: Jiří Swaczyna | Kategorie: Cleanliness & Safety

Když jede výroba na plné obrátky, bývá pro firmy těžké najít ve výrobním plánu místo pro údržbu a čištění. Po dlouhém domlouvání přišlo z Mlékárny Kunín v Ostravě Martinově konečné rozhodnutí: „Přijeďte 20. 11. 2020.“ A tak jsme jeli.

Na auto jsme naložili nůžkovou plošinu a k ní přibalili tlakovou parní myčku, chemický přípravek na likvidaci bakterií s certifikátem k použití v potravinářském průmyslu, všechny potřebné nástroje pro práci ve výškách a chuť do práce. Naším úkolem bylo čištění odkalovacích nádrží chladících jednotek zavěšených pod stropem skladovací haly.

Každý chladič tvoří kondenzát, vodu, která pak odtéká odkalovacím potrubím pryč. V praxi ale celý proces komplikují bakterie. Ty se totiž ve vodě nejenom tvoří, ale hlavně množí. Po čase pak mohou ucpat jak odkalovací nádrže, tak celé odkalovací potrubí. Čištění jednotek je tedy jedním ze způsobů, jak předejít jejich poruše. Ta by mohla způsobit náhlou změnu teploty ve skladu a mít za následek to, že se všechny skladované mléčné produkty zkazí. Proto je pravidelné čištění chladících jednotek tak důležité.

V Mlékárnách Kunín v Ostravě Martinově to moc dobře ví a my se už teď těšíme na naši další misi u nich.

Mise: Čištění odkalovacích nádrží chladících jednotek
Technika: Tlaková parní myčka a chemický přípravek s certifikátem k užití v potravinářském průmyslu